Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg

Skolen har fire udvalg, som varetager udvikling og tilsyn med skolens uddannelser. Af praktiske hensyn er disse udvalg slået sammen til to, da medlemmerne, der sidder i udvalgene er identiske.

Udvalgene er:

  • Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for det pædagogiske område
  • Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for SOSU-området
     

Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for SOSU-området 

Navn Udpeget af E-mail
Formand: 
Hanne Christensen
FOA hc038@foa.dk
Lene Nielsen  KKR lene.nielsen@hjoerring.dk
Annette Press FOA apr041@foa.dk
Jette Abildgaard FOA jeab@foa.dk
Lotte Quist Glinvad Region

lqg@rn.dk

Jesper Hejlman Hermansen FOA

jehh@foa.dk

Sally Kjeldgaard Torp

FOA

sunshinesally@hotmail.com

Tove Pank Region, psykiatri tove.pank@rn.dk
Marianne Notholm KKR mnl-aeh@aalborg.dk
Vera Larsen KKR velar@mariagerfjord.dk
Helene Krogsgaard

Elevrepræsentant Hjørring

helene_441@hotmail.com

Bente Wolf Elevrepræsentant, Aalborg

benty-wolf@hotmail.com

SOSU Nord
Lene Kvist SOSU Nord, direktør lekp@sosunord.dk
Ina Thomsen SOSU Nord, lærerrepræsentant inth@sosunord.dk 
Vakant SOSU Nord, lærerrepræsentant  
Jan Berthlesen SOSU Nord, uddannelseschef

jabe@sosunord.dk

Dorthe Amalie Howard SOSU Nord, uddannelseschef  doam@sosunord.dk

Lise-Lotte Tandrup Ruprecht

Sekretær

liru@sosunord.dk


Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for det pædagogiske område 

Navn Udpeget af E-mail
Formand:
Maria Flindt
KKR, Aalborg mhb-fb@aalborg.dk 
Jytte Christensen FOA, Aalborg jc024@foa.dk
Jane Sommergreen FOA, Hjørring jaso@foa.dk
René Johansen FOA, Frederikshavn rejo@foa.dk
Klavs Bo Persson Region Nordjylland klbp@rn.dk
Tinne Randrup-Thomsen KKR, Mariagerfjord tiran@mariagerfjord.dk
Kirsten Kilian 3F Region Nordjylland (udpeget af 3F Mariagerfjord) kbk@rn.dk
Jes Dalsgaard Private arbejdsgivere

jes@huginmunin.dk

Bente Dahl Linnemann Nielsen

 

bentelinnemann@gmail.com

Laura Bjerre Elevrepræsentant, Aalborg

laurabjerre@live.dk

Joachim Frederiksen Elevrepræsentant, Hjørring 

jogge12@live.dk

SOSU Nord
Lene Kvist SOSU Nord, direktør lekp@sosunord.dk
Anette Bilde Thoft SOSU Nord, uddannelseschef anth@sosunord.dk
Dorthe Amalie Howard SOSU Nord, uddannelseschef doam@sosunord.dk
Winnie Lund Friberg SOSU Nord, lærerrepræsentant wifr@sosunord.dk
Ken Claesson SOSU Nord, lærerrepræsentant

kecl@sosunord.dk

Lise-Lotte Tandrup Ruprecht Sekretær liru@sosunord.dk