Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg

Skolen har fire udvalg, som varetager udvikling og tilsyn med skolens uddannelser. Af praktiske hensyn er disse udvalg slået sammen til to, da medlemmerne, der sidder i udvalgene er identiske.

Udvalgene er:

  • Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for det pædagogiske område
  • Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for SOSU-området
     

Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for SOSU-området 

Navn Udpeget af E-mail

Formand
Marianne Notholm

KKR

mnl-aeh@aalborg.dk

Næstformand
Hanne Christensen

FOA

hc038@foa.dk

Lene Nielsen KKR lene.nielsen@hjoerring.dk
Jette Larsen Region Nordjylland

j.larsen@rn.dk

Lotte Quist Glinvad Region Nordjylland

lqg@rn.dk

Gitte Tougaard KKR

igito@rebild.dk

Gitte Christensen FOA

gitc@foa.dk

Annette Press FOA

apr041@foa.dk

Jesper Hejlman Hermansen FOA

jehh@foa.dk

Elsebeth Nielsen FOA

elsebeth.nielsen@hjoerring.dk

Vakant

FOA

 

Trine Christsensen

Dansk Erhverv

trine.christensen@aleris.dk

Mette Nielsen Elevrepræsentant, Aalborg

mettebnielsen3212@gmail.com

SOSU Nord  

 

Jan Kemp Berthlesen SOSU Nord, uddannelseschef

jabe@sosunord.dk

Maybritt Skak Pedersen Leder af KURSUS Nord

masp@sosunord.dk

Dinna Bælum (DINN)

Sekretær

dinn@sosunord.dk


Uddannelses- og efteruddannelsesudvalg for det pædagogiske område 

Navn Udpeget af E-mail
Formand
Maria Flindt
KKR, Aalborg mhb-fb@aalborg.dk
Bente Dahl Linnemann Nielsen   bentelinnemann@gmail.com
Tinne Randrup-Thomsen KKR, Mariagerfjord tiran@mariagerfjord.dk
Klavs Bo Persson Region Nordjylland klbp@rn.dk
Jes Dalsgaard Private arbejdsgivere jes@huginmunin.dk
Jane Sommergreen FOA Hjørring jaso@foa.dk
René Johansen FOA Frederikshavn rejo@foa.dk
Iben Christensen FOA Aalborg

ibpe@foa.dk

Kirsten Kilian 3F Nordjylland kirstenkillian@gmail.com

Stine Skinnerup

Elevrepræsentant, Aalborg

stine_skinnerup@live.dk

Louise Lund Elevrepræsentant, Aalborg

Louis-2000@hotmail.com

SOSU Nord  

 

Jan Kemp Berthlesen Uddannelseschef jabe@sosunord.dk
Jeanette S. Lützhøft Uddannelsesleder

jesl@sosunord.dk

Maybritt Skak Pedersen Leder af KURSUS Nord

masp@sosunord.dk

Dinna Bælum

Sekretær

dinn@sosunord.dk