Kort
SOSU SOSU

Kontakt os

Kontakt os

Afdelinger og lokalafdelinger

SOSU Nord Aalborg
På Sporet 8 A
9000 Aalborg
Kontakt
Telefon: 72 21 81 00

Mandag, tirsdag: kl. 7.30 - 14.30

Onsdag: 7.30-14.00

Torsdag : 7.30-14.30

Fredag: 7.30-13.00

SOSU Nord, Hobro
Kirketoften 7
9500 Hobro
SOSU Nord, Brovst
Skolevej 5
9460 Brovst
SOSU Nord, Aars
Østre Boulevard 10
9600 Aars
Kontakt
Telefon: 72 21 81 99

Mandag - fredag
kl. 7.30 - 12.00

SOSU Nord, Vendsyssel
Hedevold 11
9800 Hjørring
SOSU Nord, Frederikshavn
Kirkegade 5
9900 Frederikshavn
Kontakt
Telefon: 72 21 81 00

Mandag - fredag
kl. 7.30 - 12.00

KURSUS Nord
På Sporet 8 A
9000 Aalborg
Kontakt
Telefon: 72 21 81 00

Mandag - fredag
kl. 8.00 - 12.00

Mød os

Find os lige her

Uddannelsessupport

default billede
Kontorelev
Amalie Busk Andreæ
default billede
Assistent
Lene Dahl Nielsen
jepp
Assistent
Jeppe Andreasen
default billede
Skemalægger
Jane Sabzevari Jensen
daso
Assistent
Dan Sommersøe
maps
Assistent
Malene Pallisgaard Støve
anla
Skemalægger
Anette Leegaard Larsen
krpe
Skemalægger
Kristina Bang Pedersen
dinn
Assistent
Dinna Bælum
default billede
Assistent
Louise Kjær Vibæk
maft
Assistent
Mai-Britt Fogt Thomsen
default billede
Assistent
Line Jensen
default billede
Kvalitetskonsulent
Christopher Harter
default billede
Projektleder
Peter Wendelbo Jensen

Information

kape
Informationsmedarbejder
Kaj Kristian Birket Pedersen

Studievejledning

jokr
Studievejleder
John Kristensen
andn
Studievejleder
Anders Christian Møller Nielsen
mano
Studievejleder
Marianne Notholm-Larsen
default billede
Studievejleder
Lisa Pernille Trabjerg Christensen
default billede
Studiemedhjælper
Anja Louise Nielsen
default billede
Studiemedhjælper
Admira Delic

Praktik/Praktik i udlandet

default billede
Praktikpladskonsulent
Mads Laier
default billede
Praktikpladskonsulent
Birgitte Klemm Hansen
amsl
International koordinator
Amanda Toft Slettebo
lija
Praktikpladskonsulent
Lise Hedelund Madsen

SU (Tlf.:+4520642490 - E-mail: su@sosunord.dk)

anma
Assistent
Anette Ebdrup Marcussen
iris
Assistent
Irene Thaarup Isaksen
anjs
Assistent
Ann Juulsgaard Sørensen

Undervisere

default billede
Underviser
Mette Gajhede
default billede
Underviser
Louise Sloth Bundgaard
default billede
Underviser
Charlotte Kjær Christensen
default billede
Underviser
Helle Maj Aubert
jesv
Underviser
Jette Christine Svenningsen
default billede
Underviser
Anita Richard Toudahl
default billede
Underviser
Kristine Høj Vestergaard
kasa
Underviser
Karina Salby Mariager
masc
Underviser
Martha Schaafsma
madr
Underviser
Magne Dreyer
jero
Underviser
Jens Roesdahl
ayoe
Underviser
Ayoe Raun
default billede
Underviser
Mette Ingvardsen
default billede
Konstitueret teamleder
Linn Cecilie Østergaard
ulsg
Underviser
Ulla Saxberg Gajhede
tobo
Underviser
Torben Bo Martens Christensen
jopo
Underviser
Johanne Poulstrup
lime
Underviser
Lise Melchiorsen
anhn
Underviser
Anne Haldrup Nielsen
lilh
Underviser
Lili Heegaard
default billede
Underviser
Julie Nielsen
jekl
Underviser
Jeanette Kleis
hebr
Underviser
Helle Thrysøe Birkkjær
mepe
Underviser
Mette Pedersen
default billede
Underviser
Carina Maria Nørgaard
sust
Underviser
Sussie Stender
tinj
Koordinator
Tina Jørgensen
vibu
Underviser
Vibeke Bundgaard
default billede
Underviser
Gitte Stenbak Mouritsen
default billede
Underviser
Stine Roed Einarsson
anpk
Underviser
Annette Prietzmann Knakkergaard
heol
Underviser
Helle Gjerløv Olesen
default billede
Underviser
Marianne Giversen
pimi
Underviser
Pia Svarre Mikkelsen
stfr
Underviser
Stine Bak Frederiksen
hech
Underviser
Helle Lyngdahl Christensen
default billede
Underviser
Bente Damkilde
default billede
Underviser
Lise-Lotte Broen Saxtoft
default billede
Underviser
Arne L. Hyldahl
default billede
Underviser
Karen Fenger
anra
Skemalægger
Anni Laursen Rask Kirkeby
sasa
Underviser
Sara Sejerskilde Andersen
default billede
Underviser
Michelle Louise Guldbæk
default billede
Underviser
Anette Juhl
default billede
Underviser
Zenia Hejselbak Krogager
ihso
Underviser
Ida Holme Sørensen
kiho
Underviser
Kia Raadshøj Hoffgaard
tost
Underviser
Tonny Størkersen
tiho
Underviser
Tina Hostrup Andersen
giel
EUX-koordinator
Gitte Ranzau Elten
cubi
Underviser
Charlotte Uno Bisgaard
mahs
Underviser
Marianne Højen Starcke
elke
Underviser
Elke Rasmussen
evbo
Underviser
Eva Boel Graversen
hemo
SPS-underviser
Heidi Karnold Mortensen
default billede
Underviser
Line Mosbæk Thordahl
aslo
Underviser
Anne Sofie Lund Østergaard
trpe
Underviser
Trine Strandridder
default billede
Underviser
Maibritt Møller
chmo
Underviser
Christine Tybjerg Mølgaard
bijc
Underviser
Birthe Joan Christiansen
biwc
Underviser
Birgitte Christensen
lamm
Underviser
Lars Munk Madsen
moli
Underviser
Morten Lie
vibg
Underviser
Vibeke Gørlitz
lolu
Underviser
Lotte Nørgaard Luk
default billede
Underviser
Ninna Steffensen
mebh
Underviser
Mette Bernbom Hansen
heos
Underviser
Helene Overgaard Sigen
thor
Underviser
Thor Skipper
default billede
Underviser
Birgitte Jensen
rios
Underviser
Rikke Østergaard
default billede
Underviser
Charlotte Gade Nielsen
dora
Underviser
Dorte Kathrine Rasmussen
default billede
Underviser
Laura Kjær Arp
gito
Underviser
Gitte Tolstrup
kame
Underviser
Karina Birkmose Mejer
anss
Underviser
Anne Strier Strange
kigr
Underviser
Kirsten Grønby
default billede
Underviser
Nanna Skafte Damgaard
haej
Underviser
Hanne Elmark Jensen
jaho
Mentor
Jakob Hoffmann
default billede
Underviser
Karsten Bahlke
anki
Underviser
Anne Kirstine Jensen
default billede
Underviser
Martin Frederiksen
tjoh
Underviser
Tina Johnsen
louh
Underviser
Louise Maribo
default billede
Underviser
Ida Bjørn
sawi
Underviser
Sally Windeballe
stbf
Underviser
Stine Borup Fagernæs
default billede
Underviser
Laila Betina Jensen
insp
Underviser
Ingelise Tauensig Spetzler
anos
Underviser
Anette Østergaard
mabh
Underviser
Marie Brund Hansen
gipe
Underviser
Gitte Vendelbo Pedersen
jeni
Pædagogisk Koordinator
Jette Vester Nielsen
default billede
Underviser
Morten Neergaard Kristiansen
jost
Konstitueret teamleder
Joan Skøtt Thomsen
default billede
Underviser
Hanne Petersen
default billede
Underviser
Birgit Holm
toha
Underviser
Tommy Hansen
jeth
Underviser
Jesper Birk Thomsen
lohe
Underviser
Louise Refstrup Hejlesen
anja
Underviser
Anja Sørensen
mida
Underviser
Mie Dahl Petersen
default billede
Underviser
Lise Kirkegaard
default billede
Underviser
Mette Christensen
default billede
Underviser
Rikke Kristensen Hald
maen
Underviser
Mathilde Engdal Nielsen
mary
Underviser
Marie Rytter Møller
default billede
Underviser
Pernille Seidelmann
meha
Underviser
Mette Hassing Mikkelsen
jave
Underviser
Jan Vesterskov
default billede
Underviser
Erik Nielsen
default billede
Underviser
Ane Kristine Læbro Nielsen
default billede
Underviser
Charlotte Pedersen Høj
default billede
Underviser
Heidi Marie Volke
default billede
Underviser
Helle Hastrup
default billede
Underviser
Ann Bek Jensen
default billede
Underviser
Jesper Børsen
default billede
SPS-lærer og Elevrådgiver
Karina Kjeldsen
default billede
Underviser
Christina Simonsen
default billede
Underviser
Michael Schulz Andersen
default billede
Underviser
Ann Christina Kirkegaard
default billede
Underviser
Emil Madsen
default billede
Underviser
Sidsel Mohlin

Rengøring

default billede
Rengøringsassistent
Anita Andersen
default billede
Rengøringsassistent
Inge-Lise Pedersen
default billede
Rengøringsassistent
Pia Villadsen Kristensen
default billede
Rengøringsassistent
Annette Bygholm Jensen
default billede
Rengøringsassistent
Carina Caspersen
default billede
Rengøringsassistent
Nermin Babovic
default billede
Rengøringsassistent
Susanne Marie Thomsen
default billede
Rengøringsassistent
Lise Liv Roggenbach Dupont
default billede
Rengøringsassistent
Emma Elise Knudsen
default billede
Rengøringskoordinator
Birgitte Mose Bøhm
default billede
Rengøringsassistent
Suganthiny Jeyavannan
default billede
Rengøringsassistent
Yasotha Kulanathan
default billede
Rengøringsassistent
Virginica Prodan
default billede
Rengøringsassistent
Emine Ilayda Barin

Kantine

default billede
Kok
Nanna Juel Christensen
default billede
Køkkenmedhjælper
Laila Lam
vipe
Køkkenassistent
Vibeke B. L. Pedersen
lifp
Køkkenassistent
Lisbeth Fladkjær Pedersen
dema
Kok
Dennis Skov Madsen
niwa
Kantinekoordinator
Niels Wang
default billede
Kantinen På Sporet 8
mama
Køkkenmedhjælper
Mariann Marcus Nimeh
default billede
Køkkenassistent
Laila Gjøderum Nielsen
cosv
Køkkenassistent
Connie Gela Svendsen
default billede
Køkkenassistent
Inge Sørensen Jensen
default billede
Køkkenassistent
Gitte Thrane
maba
Kok
Marianne Bærentsen
akik
Kok
Annie Kirkegaard Kristensen
angk
Kantinemedarbejder
Anne-Grethe Kristensen
default billede
Ernæringsassistent
Beatrice Fruergaard Sand

Teknisk servicemedarbejder

kima
Teknisk servicemedarbejder
Kim Mailund Mark
erbe
Teknisk servicemedarbejder
Erik Bertelsen
default billede
Teknisk servicemedarbejder
Jesper Sørensen
peso
Teknisk servicemedarbejder
Peter Flemming Sørensen
jakr
Teknisk servicemedarbejder
Jan Bertel Krogh

Værkstedsmedarbejder

kihe
Værkstedsmedarbejder
Kirsten Hertz
johk
Værkstedsmedarbejder
Joan Hedemann Kristensen
default billede
Værkstedsmedarbejder
Rikke Willadsen
default billede
Værkstedsmedarbejder
Susanne Haugaard Hassing
default billede
Værkstedsmedarbejder
Jane Stagsted Hansen

Presse og kommunikation

dobi
Kommunikationsmedarbejder
Dorthe Bille
melc
Kommunikationsmedarbejder
Mette Horsmark Lunde-Christensen
anda
Kommunikationsmedarbejder
Anita Daugaard
default billede
Kommunikationsmedarbejder
Anette Munk Andersen
ingi
Mediegrafikerelev
Ingibjørg Beder

Projekter

aida
Projektkonsulent
Aida Maksumic
jyra
Udviklingskonsulent
Jytte Randbæk
embu
Projektkonsulent
Emilie Butler

Arbejdsmiljø

krkr
Personale- og arbejdsmiljøkonsulent
Kristine Kromann

HR

mals
Lønmedarbejder
Maria Lindahl Sørensen
anmo
HR-konsulent
Annette Johnstad-Møller

Økonomi

doja
Controller
Dorte Jakobsen
lonn
Assistent
Lonni Bjerregaard
default billede
Økonomiassistent
Lotte Elbæk
default billede
Økonomi ansvarlig
Ryan Bo Nielsen
default billede
IT- & Indkøbskoordinator
Bo Kristiansen
kaea
Controller
Karina Elsøe Yde Aagesen
emni
Kontorelev
Emilie Nielsen
roda
Controller
Ronni Aagaard Danielsen

IT-Support

default billede
IT-Supporter
Sahra Houlberg Horshauge
mila
IT-Supporter
Mikkel Erik Thorsøe Larsen

Læsevejledning/SPS

heln
SPS-underviser
Helle Lindgaard Nielsen
pema
SPS - Underviser
Pernille Strauss Madsen
default billede
Underviser
Helene Merete Trap Schaumann
subu
Læsevejleder
Susanne Buch
aban
Underviser
Anni Birgitte Andersen
lini
Læsevejleder
Lillian Nielsen
birl
Underviser
Birgitte Rysgaard Larsen
default billede
Læsevejleder
Marianne Bay Østergaard
fhje
Underviser
Frank Hejselbak Jensen
anbr
Læsevejleder
Annette Brander
annl
Underviser
Anne Ladefoged
default billede
SPS-underviser og Elevrådgiver
Camilla Boelsmand
chjo
Underviser
Charlotte Johansen
jans
SPS-underviser
Jannie Nygaard Steffensen
lmba
SPS-underviser
Lise Marie Bach
default billede
Underviser
Maria Bødkergaard Frantsen
pejh
SPS/elevrådgiver/læsevejleder
Pernille Hørlyk Jensen
caan
Læsevejleder
Carina Hauschildt Andersen
madn
SPS/elevrådgiver/læsevejleder
Marianne Damtoft Nielsen
leov
SPS-underviser, Læringssupport
Lene Overgaard
chrj
Læsevejleder
Christina Johansen
sfdm
Læsevejleder
Kirstine Fruergaard Dahl Møller

Bibliotek

anne
Bibliotekar
Anne-Mette Nielsen

Elevrådgiver

anpe
Elevrådgiver og SPS-lærer
Annemette Kusk Pedersen

Leder af Læringssupport

trbl
Leder af Læringssupport
Trine Brath Urban

Teamleder Hobro/Aars

memo
Teamleder Hobro/Aars
Mette Brøndum Mouritsen

Uddannelsesledere

rich
Uddannelsesleder
Rikke Lindhard Christensen
anlo
Uddannelsesleder
Anne Louise Bach Alstrup
jela
Uddannelsesleder
Jens Peter Ladefoged Andersen
default billede
Uddannelsesleder
Rolf Wesselhøft

Teamleder GF2 SOSU Aalborg

luho
Teamleder
Louisa Rosamynthe Holm

Leder af uddannelsesadministration

doko
Leder af uddannelsesadministration
Dorthe Koch

Direktionssekretær

liru
Direktionssekretær
Lise-Lotte Tandrup Ruprecht

Direktør

lekp
Direktør
Lene Kvist

Økonomi- og ressourcechef

mely
Økonomi- og ressourcechef
Mette Flensted Lyng

Facility manager

lari
Facility manager
Lars Riis

Chef for administration og organisatorisk udvikling

anha
Chef for administration og organisatorisk udvikling
Anne Hyttel Agerholm

Chef for rekruttering, partnerskaber og kompetenceudvikling

masp
Chef for rekruttering, partnerskaber og kompetenceudvikling
Maybritt Skak Pedersen

Rektor for Erhvervsgymnasium

jabe
Rektor for Erhvervsgymnasium
Jan Kempf Bertelsen

Chef for Pædagogik, læring og udvikling

jesl
Chef for Pædagogik, læring og udvikling
Jeanette S. Lützhøft

Chef for Social- og sundhedsuddannelserne

kakr
Chef for Social- og sundhedsuddannelserne
Karina Krage

Leder af videncenter for velfærdsteknologi

default billede
Videnscenterchef
Henrik Steenstrup

Teamleder Frederikshavn

default billede
Teamleder
Sanne Froberg

Undervisnings- og værkstedsassistent

default billede
Teknologi koordinator
Louise Bjørn Wilkenskjeld

Presse og kommunikation

hebm
Kommunikationsmedarbejder
Henriette Bille Møller

Lærings- og udviklingskonsulent

losc
Lærings- og udviklingskonsulent
Lotte Randeris Schulz
kebr
Lærings- og digitaliseringskonsulent
Kenneth Brandborg

E-læringskoordinator

default billede
E-læringskoordinator
Mette Skals Ladefoged

Projektkonsulent

default billede
Projektkonsulent
Caroline Christensen

Konsulent

essu
Konsulent – rekruttering og efteruddannelse
Esben Suurballe Christensen
meca
Konsulent – rekruttering og efteruddannelse
Mette Cassøe
chho
Konsulent – rekruttering og efteruddannelse
Christina Panduro Holm
rupl
Konsulent – rekruttering og efteruddannelse
Rune Platz
loba
Konsulent – rekruttering og efteruddannelse
Lona Bach
peve
Konsulent – rekruttering og efteruddannelse
Pernille Vestergaard
mivi
Konsulent – rekruttering og efteruddannelse
Michael Viholt

Underviser

default billede
Underviser
Rasmus Juel Lundgreen
vilu
Underviser
Vibeke Lundgreen
default billede
Underviser
Annette Vestereng
mini
Underviser
Michael Kjær Nielsen
default billede
Underviser
Mette Dahl Agerskov
default billede
Underviser
Lise Christensen
tini
Underviser
Tina Nielsen
default billede
Underviser
Kamilla Andersen Jul
peje
Underviser
Pernille Jensen Hyltoft
loru
Underviser
Lone Rubæk
default billede
Underviser
Charlotte Apel Mammen
bivi
Underviser
Birgitte Villadsen
default billede
Underviser
AnneMette Rikardt Pedersen
default billede
Underviser
Mia Strandberg
pesh
Underviser
Pernille Stokbro Høiien
pekr
Underviser
Pernille Kronriis
loje
Underviser
Lone Jespersen
josk
Underviser
Jonna Sølbæk Kristensen
tilu
Underviser
Tine Bieber Kirkegaard Lunn

Administration

default billede
Assistent
Maja Oline Jensen
default billede
Assistent
Nicoline Kirstine Hardahl

Parkering på SOSU Nord Aalborg

Du kan komme til SOSU Nord i Aalborg på flere måder.

Bus og tog

Skolen ligger ca. 2-3 min. gang fra busterminalen og banegården.

Parkering

Du kan benytte SOSU Nords p-hus og terrænet ved p-huset.

Adresse, kort og koordinater
SOSU Nord
På Sporet 8A
9000 Aalborg
GPS: L: 9,99211, B: 57,0419

Q-park Aalborg Campus (p-huset)
Kielersvej 11
9000, Aalborg
GPS: L: 9.91917, B: 57.03978

Parkering på terræn
Hjulmagervej 50
9000, Aalborg
GPS: L: 9.91919, B: 57.0388

Hovedindgangen til SOSU Nord

Hovedindgangen vender ud mod Jyllandsgade.

Der er undervisnings- og mødelokaler på alle etager. På infoskærmen ved trappen, kan du se, hvilket lokale du skal være i.

Vejledning

Har du spørgsmål til uddannelser og muligheder? Kontakt vores studievejleder og få råd og vejledning